ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Вчені створили біо-покриття для дерева на основі лігніну

Прагнення розвинених країн світу до екологічності призводить до зростання попиту на дерево і його затребуваності як будівельного матеріалу. У той же час, деревина сильніше інших схильна до руйнування під впливом сонячних променів і вологи.

Дослідники з університету Аалто (Фінляндія) використали лігнін – натуральний полімер, який міститься в деревині – щоб створити безпечне, недороге та ефективне покриття. Воно нетоксичне, гідрофобне, стійке до зміни кольору і не стирається із часом, при цьому зберігає природну шорсткість деревини і її здатність пропускати повітря.

«Наше нове покриття має величезний потенціал для захисту деревини. Воно сильніше захищає від вологи, в порівнянні з багатьма комерційними покриттями, зберігає природну структуру дерева. Оскільки покриття гідрофобне, воно також добре захищає від появи плям. А властива лігніну структура добре захищає від змін кольору під впливом сонячних променів», – пояснює Олександр Хенн (Alexander Henn), аспірант Школи Хімічного Інжинірингу університету Аалто.

Лігнін вважається відходом виробництва, отриманим в процесі дефібрування деревини. Щорічно у світі отримують від 60 до 120 мільйонів тонн лігніну, з яких 98% спалюється для одержання енергії. Лігнін має низку переваг, однак його застосування поки що обмежує його низька розчинність.

«Лігнін як покриття – багатообіцяюче рішення, у порівнянні з існуючими синтетичними аналогами. У нього є відмінні антикорозійні, антибактеріальні, протизаморожувальні властивості і здатність до захисту від ультрафіолету. У майбутніх дослідженнях ми зосередимося на розвитку його властивостей еластичності», – каже Моніка Остерберг (Monika Österberg), Глава Департаменту біопродуктів і Біосистем в університеті Аалто.

Джерело: sciencedaily.com

ВСІ НОВИНИ