За підсумками 2023 року Великобританія відправила на переробку майже 98% відходів деревини згідно з оновленими щорічними статистичними даними, опублікованими Асоціацією переробників деревини (WRA).
Зокрема, у звіті зазначається, що загальний обсяг утворення відходів деревини у Великій Британії минулого року залишився незмінним і становив приблизно 4,5 мільйона тонн. Водночас кількість переробленої деревини зросла з 4,312 мільйона тонн у 2022 році до 4,408 мільйона тонн, що еквівалентно 97,9% від загального обсягу утворення.
WRA готує свої дані на основі результатів щорічного опитування компаній – членів асоціації, які екстраполюються та об’єднуються з іншими наборами даних, щоб отримати загальні показники по Великобританії. На членів WRA припадає 3,92 мільйона тонн перероблених відходів деревини, що становить приблизно 90% ринку.
У 2023 році найбільшим споживачем відходів деревини залишалася паливна біомаса, на яку припадало 63% переробленої деревини (2,8 мільйона тонн). Це на 2,6% більше, ніж у 2022 році. Сектор виробництва деревних плит є другим найбільшим споживачем відходів деревини, на який припадає 22% (963 тисячі тонн) переробленої деревини. Тут відмічається незначне (на 5%) зменшення порівняно з 2022 роком через зниження ринку житла.
Обсяг виробництва підстилки для тварин, покриття для коней, іншої переробки та повторного використання збільшився протягом року до 350 тисяч тонн, що становить 8% від загального обсягу переробленої деревини. Цей показник зріс на 9% порівняно з попереднім роком.
Також зросли обсяги відновлення піддонів та повторного використання дерев’яних виробів через центри повторного використання місцевих органів влади, про що WRA сподівається звітувати в майбутньому.
«Ми раді повідомити про ще один рекордний рік для переробки відходів деревини, який показує, що попит і пропозиція зараз добре збалансовані, і ми маємо добре розвинені ринки для всіх відходів деревини», – сказала Джулія Тернер, виконавчий директор WRA.
«Ринок відходів деревини має хороші перспективи до 2024 року, коли будуть створені екологічно чисті ринки для всіх побутових відходів деревини, що утворюються. Ми впевнені, що коли попит досягне повної потужності, залишки необробленої деревини потраплять на офіційні, а не «чорні» ринки, що забезпечить найкращий екологічний результат для цього цінного ресурсу».
Джерело: ttjonline.com