ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ

Верховна Рада заборонила суцільні рубки в Карпатих

Верховна Рада внесла правки до законопроекту, які забороняють суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону, йдеться на сайті парламенту 30 жовтня.
За ухвалення відповідного законопроекту проголосував 301 народний депутат.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошувалося, що в 2000 році був прийнятий закон «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону», який вводив мораторій на 10 років на проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових лісах на крутих схилах Карпат.

Відповідно в 2011 році цей мораторій перестав діяти, і проведення суцільних рубок ялицево-букових лісів знову стало можливим.

«Цей закон встановлює заборону на проведення суцільних рубок в гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних вирубок у високогірних лісах, в лісах у лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах і на берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних вітровалів, а також пошкоджених хворобами та шкідниками насаджень», – йдеться в тексті закону.

Цей законопроект був прийнятий в першому читанні 3 квітня 2018 року. Тоді за прийняття законопроекту за основу проголосували 259 народних депутатів, жоден нардеп не проголосував проти.

Джерело: korrespondent.net

ВСІ НОВИНИ