ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ

Винайдено новий спосіб робити деревину прозорою

Група дослідників з Університету Мериленду знайшла новий спосіб робити дерево прозорим. Автори роботи стверджують, що їх спосіб кращий, ніж всі попередні.

Звичайний метод зробити дерево прозорим включає використання хімікатів для видалення лігніну. Однак цей процес займає багато часу, дає багато рідких відходів і призводить до послаблення деревини. У новому дослідженні вчені знайшли спосіб зробити деревину прозорою і при цьому міцною.

Лігнін не тільки надає натуральному дереву коричневий колір, але і служить сполучною речовиною для целюлози і геміцелюлози. Після хімічної чистки і сонячного освітлення хромофор лігніну і геміцелюлоза видаляються, і натуральне дерево стає безбарвним. Модифікований лігнін залишається і все ще може ефективно зв’язувати і обертати мікрофібрили целюлози для збереження механічних властивостей матеріалу.

Вчені спочатку наносили перекис водню на поверхню дерева, а потім піддавали оброблену деревину впливу ультрафіолетового світла (або природного сонячного світла). Потім деревину замочували в етанолі для подальшого очищення, а пори заповнили прозорою епоксидною смолою, щоб дерево стало гладким і прозорим.

Отримана деревина виявилася в 50 разів міцнішою, ніж прозора деревина, отримана звичайним способом. При цьому вона також пропускала 90% світла. Дослідники виявили, що отриманий матеріал міцніший і легший за скло, а також забезпечує кращу ізоляцію. Дослідники припускають, що його можна використовувати як для вікон, так і для дахів, а також для створення повністю прозорих будинків.

Дослідники стверджують, що деревина, виготовлена цим новим способом, є чистою, тож його можна легко масштабувати для використання у великих будинках. Вони також припускають, що таку деревину можна застосовувати, наприклад, для створення сенсорних дисплеїв для використання в суворих умовах або всередині автомобілів.

Джерело: phys.org

ВСІ НОВИНИ