27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ

Вінницькі лісівники використовують сучасну техніку для механізованого догляду за молодим лісом

Якісно та вчасно проведені догляди за лісовими культурами — це запорука здоров’я майбутнього лісу. Тому лісівники Вінниччини надзвичайно відповідально ставляться до виконання цих робіт.

У державному підприємстві «Могилів-Подільський лісгосп» за 6 місяців 2020 року лісництвами проведено догляди за лісовими культурами на площі 738 га при річному плані 460 га, а це 160%. Об’єми виконаних робіт чималі, але лісівники справляються з нелегкою і відповідальною працею.

В основному догляди здійснюються механізованим способом: трактором із культиватором КЛБ 1,7 і мотокосами STIHL. Під час проведення доглядів у міжряддях видаляється небажана рослинність, що заважає росту основних лісоутворюючих порід.

Навесні 2020 року підприємство придбало подрібнювач (мульчер). Сьогодні він ефективно працює в Джуринському лісництві. Лісівники відзначають, що з цим механізмом робота виконується набагато швидше, навіть якщо порівнювати з використанням мотокос. При проведенні догляду коридорним способом трактором МТЗ-892 в агрегаті з подрібнювачем проводиться освітлення рядків головної породи (дуб звичайний) від пригнічення бур’янами та другорядними швидкоростучим породами. Робоча ширина захвату — 1,7 м, висота зрізання — до 120 мм. А ще мульчер подрібнює та очищає від заростей кущів, чагарників, дерев діаметром до 50 мм. Цей механізм розбиває стовбурці, що унеможливлює відновлення порослі, а також дозволяє зменшити кратність проведення доглядів. На сьогодні за допомогою мульчера оброблено 25 га лісу.

ВСІ НОВИНИ