ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Вінницькі лісівники використовують сучасну техніку для механізованого догляду за молодим лісом

Якісно та вчасно проведені догляди за лісовими культурами — це запорука здоров’я майбутнього лісу. Тому лісівники Вінниччини надзвичайно відповідально ставляться до виконання цих робіт.

У державному підприємстві «Могилів-Подільський лісгосп» за 6 місяців 2020 року лісництвами проведено догляди за лісовими культурами на площі 738 га при річному плані 460 га, а це 160%. Об’єми виконаних робіт чималі, але лісівники справляються з нелегкою і відповідальною працею.

В основному догляди здійснюються механізованим способом: трактором із культиватором КЛБ 1,7 і мотокосами STIHL. Під час проведення доглядів у міжряддях видаляється небажана рослинність, що заважає росту основних лісоутворюючих порід.

Навесні 2020 року підприємство придбало подрібнювач (мульчер). Сьогодні він ефективно працює в Джуринському лісництві. Лісівники відзначають, що з цим механізмом робота виконується набагато швидше, навіть якщо порівнювати з використанням мотокос. При проведенні догляду коридорним способом трактором МТЗ-892 в агрегаті з подрібнювачем проводиться освітлення рядків головної породи (дуб звичайний) від пригнічення бур’янами та другорядними швидкоростучим породами. Робоча ширина захвату — 1,7 м, висота зрізання — до 120 мм. А ще мульчер подрібнює та очищає від заростей кущів, чагарників, дерев діаметром до 50 мм. Цей механізм розбиває стовбурці, що унеможливлює відновлення порослі, а також дозволяє зменшити кратність проведення доглядів. На сьогодні за допомогою мульчера оброблено 25 га лісу.

ВСІ НОВИНИ