ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ

Вперше в Україні ліс садитимуть інноваційні машини Risutec

Лісівники Хмельниччини запустили в дію фінські машини для висаджування сіянців із закритою кореневою системою.

«Новітні технології забезпечують швидку та якісну посадку лісу. Це ще один крок для реалізації програми Президента «Зелена країна», яка передбачає висадження 1 мільярду дерев. Загалом вже висаджено понад 226 мільйонів деревних рослин. Продовжуємо виконувати екологічну ініціативу навіть під час війни», – підкреслив перший заступник Голови Держлісагентства Юрій Сотник.
Процес посадки – повністю автоматичний. Машина самостійно робить лунку в ґрунті, регулює глибину ямки, поміщає сіянець, агрегат прикопує його з обох сторін та обробляє репелентами – спеціальними речовинами, які відлякують комах, гризунів та тварин, що можуть пошкодити молоді насадження.

Система працює за допомогою мобільного обладнання з підключенням Bluetooth. Оператор вносить у базу площу ділянки, її контури та встановлює GPS координати. Далі ж задає схему посадки і система автоматично її виконує.

Машина садить сіянці з механічною та рівномірною точністю. Процес в режимі онлайн можна відслідкувати на центральному сервері. Таке програмне забезпечення дає можливість створити цифровий ліс.

За день машина садить мінімум 2 га лісу. А загальна проектна потужність – 10 га.

Загалом за 5 років лісівники Хмельниччини повністю переклали ручну працю на «плечі» машин та механізували усі процеси вирощування, створювання та заготівлі лісу.

Джерело: facebook.com/forestUKR

ВСІ НОВИНИ