24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Затонулі скарби: столітня деревина на дні річки Едісто у США

Зазвичай цінною деревину робить її порода або вишуканий візерунок. Але деякі колоди зачаровують своїм походженням! Столяри – ентузіасти у США дістають свої скарби на дні річки Едісто у штаті Південна Кароліна. Кажуть, деякі колоди, що залягають тут у мулі, були зрізані ще до часів Громадянської війни.

Таке незвичне сховище утворилось на дні річки Едісто доволі природним шляхом. У 1800-х роках у регіоні діяло багато лісопилок. Дерево, яке в той час заготовляли ще вручну, кріпили металевими гачками і сплавляли вниз за течією. Кілька колод із в’язанки іноді вислизали, йшли на дно чи застрягали у болотистих узбережжях. Зараз тут можна знайти сосни або кипариси, яким на момент заготівлі було кілька сотень, а часом і тисячу років. Не маючи взаємодії з киснем, деревина не починала гнити, а навпаки консервувалась у воді і до сьогодні зберігається у чудовому стані.

Таке підводне полювання дійсно подібне до пошуку скарбів. Справа хоч і азартна, але доволі екстремальна й небезпечна. Едісто називають чорноводною рікою, адже через густу рослинність, що насичує воду дубильними речовинами й гуміновою кислотою, вона має колір міцно завареного чаю. Процес підіймання колоди потребує спеціального обладнання і хисту, аби не потопити судно. А водолази мають іще й добре озиратись навкруги, аби не стикнутися із алігаторами, що тут мешкають.

Більше фото – на Facebook сторінці.

ВСІ НОВИНИ